top of page
  • Centar Agoga

Aktivnosti u NK Sloga ne prestaju, vrlo složni kolektiv iz Koritne hrabro ide prema naprijed

Nakon ljetne pauze, koja je u Koritni bila jako dinamična i zanimljiva, krajem ljeta i početkom jeseni, NK Sloga, kolektiv iz tog malog slavonskog mjesta, krenuo je raditi još više i jače.

Momčad NK Sloge u novoj opremi koju je donirala tvrtka Wienerberger

Nova natjecateljska sezona 2. Županijske Nogometne Lige Nogometnog Središta Đakovo za NK Slogu nije počela dobro, no neugodan poraz od 1:0 na gostujućem terenu kod NK Jedinstva u Forkuševcima nije niti malo narušio vrlo dobru atmosferu u tom klubu.

Velik broj navijača, te zajedništvo u momčadi i Upravi kluba bilo je spremno proslaviti veliki jubilej, 85 godina postojanja kluba. Na proslavu, odnosno utakmicu generacija kroz povijest kluba koju je osmislila Uprava kluba bilo je pozvano preko stotinjak bivših igrača, a odazvao ih se izuzetno velik broj, kako u pripremi samog događaja, tako i u sudjelovanju.

- Ono što želim istaknuti je izuzetna složnost prilikom obavljanja postavljenih zadataka, gdje sudjelujemo apsolutno svi koji smo u tom trenutku u mogućnosti, od igrača, nas iz uprave, bivših igrača, pomaže i publika ponekad, druge udruge i ljudi iz našeg mjesta, na neki način, uključili smo u rad kluba i pokušavamo svakom novom akcijom uključiti cijelo naše mjesto, te nam zbog toga ništa nije teško za osmisliti i odraditi. - Rekao je Ivan Romac, dopredsjednik kluba i jedan od inicijatora ove proslave, uz ostale članove Izvršnog odbora, koji su složni u donošenju odluka, no isto tako, kad treba ''zasukati rukave'' i raditi, što se jasno može vidjeti na slici, gdje rade na pripremi 85 godina postojanja kluba.

Izuzetno uspješan projekt koji je nakratko u klub vratio mnoge bivše igrače, gdje je bilo mnogo dobrih poteza, gdje su mnogi oživjeli lijepe uspomene na igračke dane, no ono najvažnije bilo je ''treće poluvrijeme'', zabava i druženje u prostorijama kluba.

Sklapanje prijateljstva s NK Rječina Dražice

Paralelno s planiranjem i provedbom uspješnog projekta povodom proslave 85 godina postojanja kluba, članovi Uprave uspješno su organizirali prijem gostiju iz Rijeke, točnije, malog mjesta Dražice u Primorsko - goranskoj županiji. NK Rječina sa svojom je U-10 momčadi sudjelovao na 1. International Summer Kids Trophy u Bizovačkim toplicama kojeg je organizirao Centar Agoga, sportska udruga koja također vrlo uspješno, obostrano, surađuje s NK Sloga. Roditelji, djeca, treneri i uprava NK Rječina dočekani su u Koritni vrlo srdačno, a članovi Uprave kluba organizirali su im u suradnji s Ribičkom udrugom Grgeč Koritna obilazak njihovog ribnjaka, dok su u suradnji s Lovačkim društvom u njihovim prostorijama u šumi organizirali ručak, te su gosti sa svim organiziranim bili oduševljeni.

- Uvijek smo spremni izaći u susret i pomoći onima koji pomažu nama i klubu, tako da smo se rado odazvali Centru Agoga i ugostili sada već naše zajedničke prijatelje iz Rijeke. Oni su oduševljeni Koritnom, a nas su pozvali da budemo njihovi gosti, te da odigramo seniorsku prijateljsku utakmicu u Dražicama, što se iskreno nadam da ćemo uspjeti organizirati i nastaviti održavati ovo naše, tek sklopljeno prijateljstvo. - Rekao je predsjednik NK Sloge i jedan od organizatora ovog prijema riječke momčadi, gosp. Ivan Josipović.

Juniori zagrebačke momčadi NK Sava gostovali u Koritni i odigrali prijateljsku utakmicu!

Također, iznimno plodna suradnja između Centra Agoga i NK Sloge donijela je sklapanje još jednog novog prijateljstva! Juniori zagrebačke momčadi NK Sava Jakuševec gostovali su u Koritni i odigrali prijateljsku utakmicu sa seniorskom momčadi NK Sloge.

- Utakmica, a pogotovo druženje poslije nje, kao i cijeli dan boravka naših gostiju u Đakovu i kod nas, bilo je jako zanimljivo. U suradnji s Kulturno Umjetničkim Društvom Vesela Šokadija i njihovim predsjednikom Matom Gradištancom pokazali smo im muzej u našem selu, također, u suradnji s Ribičkim društvom Grgeč, pokazali smo im njihov ribnjak, Lovačko društvo pokazalo im je svoje prostorije u šumi, bili su u Đakovu, uglavnom jako zanimljiv dan i cjelokupno druženje. - rekao je Dražen Pačarić, dopredsjednik domaćina, NK Sloge.

Sve je intenzivnija suradnja između NK Sloge i drugih udruga, Lovačkog društva, Ribičkog društva Grgeč i KUD-a Vesela Šokadija

- Nas jako veseli gostovanje u Zagrebu gdje nas je pozvao gosp. Jurjević, a koje planiramo dogovoriti zajedno s njima, sredinom studenog ove godine, kada ćemo biti njihovi gosti, odigrati prijateljsku utakmicu i službeno otvoriti njihov novi teren s umjetnom travom. Planiramo u Zagreb osim nas iz Uprave i igrača, također pozvati i ljude iz naše Općine Semeljci, načelnika Grgu Lončarevića i ostale koji su nam potpora u radu, nekolicinu sponzora koji su nam također potpora u radu, te im se na taj način bar malo zahvaliti na svemu što su do sada učinili za nas i naš klub. - zaključio je dopredsjednik Pačarić.

- Bilo je ovo jedno jako lijepo druženje i nama iznimno zanimljiv izlet u Slavoniju, Đakovo i Koritnu. Ovim putem želim zahvaliti našim domaćinima na gostoprimstvu i pozivam ih kod nas u Zagreb, gdje ćemo ih ugostiti i s njima odigrati prijateljsku utakmicu na našem novo izgrađenom terenu s umjetnom travom, te tako prigodno otvoriti naš novi nogometni teren. - Izjavio je Ante Jurjević, trener juniorske momčadi NK Sava Jakuševec, inače osoba iznimno poznata u zagrebačkim nogometnim krugovima. Tom je prilikom također, izuzetno zadovoljan gostoprimstvom, upravi i domaćim igračima obećao pokloniti jednu garnituru dresova, hlačica i štucni, te se na taj način barem zahvaliti za vrlo ugodno gostoprimstvo u Koritni.

Uprava kluba ostvaruje suradnju sa sve više institucija i udruga, a u klubu je sve veći broj sponzora i ljudi koji žele pomoći!

Inače, u prijateljskoj utakmici sa NK Savom, igrači NK Sloge nastupili su u novoj, tek dobivenoj garnituri dresova koju im je poklonio njihov sponzor, tvrtka Wienerberger.

No, osim tvrtke Wienerberger, koja je NK Slogi osigurala iznimno atraktivnu garnituru dresova, istu stvar napravila je i Hrvatska podružnica poznate Njemačke tvrtke KiK, tvrtke koja se bavi maloprodajom tekstila.

Iznimno plodnu suradnju Uprava NK Sloge ostvarila je i sa Agoga Centrom iz Zagreba koji se bavi organizacijom i provedbom sportskih natjecanja, te novom, iznimno zabavnom i atraktivnom modifikacijom nogometa kojeg provodi isključivo u Slavoniji, Bubble Footballa. Agoga Centar od prvog trenutka prati rad NK Sloge i nove Uprave, te je konstantno pomagao rad, a donirali su opremu i pomogli organizacijski. Na adresu kluba stigle su majice za zagrijavanje, tri garniture štucni, garnitura novih dresova, a u budućnosti će pomoći pri nabavci prenosnih, 5 metarskih golova.

Među jednim od prvih sponzora koji je prepoznao potentnost nove Uprave kluba je đakovačka poljoprivredna tvrtka Agro Modus, koja ima svoju podružnicu i u susjednom, općinskom mjestu Semeljcima. Agro Modus od prvog je trenutka bio financijska potpora novoj Upravi, to čini i dalje, a kako kažu u tvrtki, pomagati će koliko budu u mogućnosti i u budućnosti.

Ono što žele u Upravi, to su upravo napravili i oni sami, neki njeni članovi koji se time bave. Žele u rad kluba uključiti što više Obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava kojih je u Koritni mnogo, jer je samo selo takvo da se mnogi bave poljoprivredom. Članovi Uprave kluba, Ivan i Mihael Romac ispred svog su Obiteljskog poljoprivrednog gospodarstva od prvog trenutka stali u pomoć i razvoj kluba, a nadaju se kako će njihov primjer slijediti mnoga druga Obiteljska poljoprivredna gospodarstva iz Koritne, ali i drugih mjesta.

Koliko je zajedništva oko kluba u posljednjih nekoliko mjeseci dokaz su i dva najveća ugostitelja u Koritni, dva konkurentska caffe bara, no ujedninjena oko jednog, pomoći i razvoju nogometa u Koritni i nogometnog kluba. Caffe bar Ambar vlasnice Tajane Drenjančević i Caffe bar Dora vlasnika Andrije Ševarca, svaki na svoj način pomažu rad NK Sloge. Njihova pomoć utkana je u rad kluba već dugi niz godina, a dolaskom nove Uprave i kvalitetnog rada, samo se pojačala. Pomažu na mnoge načine, od nabavke ugostiteljske opreme i sadržaja, financijske pomoći, pa sve do pomoći oko osiguranja i rješavanja igračke križaljke, a kako kažu oboje, svoju će pomoć i ljubav prema nogometnom klubu pokazivati i ubuduće.

Jedna od najpopularnijih i najboljih tvrtki u poslu s kojim se bavi, đakovačka tiskara Saga dizajn, vlasnika gospodina Tomislava Sagadina, odmah je prepoznala predanost radu, ambicije i planove nove Uprave NK Sloge, te je od prvog trenutka pomagala i odrađivala mnoge poslove za klub, od printa na majice, dresove, izrade ulaznica, reklamnih banera i drugih stvari, a sve uz minimalnu naknadu, te ju u klubu zbog toga smatraju potporom i hvale vrijednim sponzorom.

Vrlo vrijednim akcijama i zacrtanim planovima koji su provedeni i koje je Uprava NK Sloge ostvarila, vratila je povjerenje Općine Semeljci koja se također pridružila ostvarivanju nekih planova koje je pred sebe stavila Uprava, a pomoć će dolaziti i u budućnosti.

U planu je uređenje parkinga, nadogradnja zaštitne ograde i postavljanje zaštitne mreže iza golova, te nabavka prijenosnih golova

Dugoočekivani prilazni put do prostorija NK Sloge napokon je priveden kraju, a po riječima članova Uprave kluba, Općina Semeljci i općinski načelnik, gosp. Grga Lončarević čvrsto stoje uz klub i velika su podrška svim akcijama i projektima koje oni planiraju.

Novi prilazni put uvelike će olakšati svakodnevno kretanje osobnih automobila do prostorija kluba, a iz Uprave poručuju kako je to do sada najveći vidljivi infrastrukturni pothvat.

- Želimo zahvaliti Općini Semeljci i našem Načelniku što prati naše ambicije kojih u zadnje vrijeme hvala Bogu ima. Velika je stvar ova prilazna cesta, no ubrzo želimo svima koji nam dolaze u goste omogućiti parkirno mjesto pokraj tog prilaznog puta. Ideja je tu, vremena i volje, kao i prostora za tako nešto imamo, sad se još nadamo da će nam Općina tako nešto i omogućiti. - Zahvalio je Općini Semeljci i općinskom načelniku, gospodinu Grgi Lončareviću, dopredsjednik NK Sloge Ivan Romac, te tako najavio novu potencijalnu investiciju i plan koji bi se vrlo brzo mogao provesti u djelo.

Mnogo ljudi u selu želi nam pomoći da našoj djeci omogućimo vrhunske uvjete za nogomet, a također, za sport i rekreaciju općenito

- Mi iz Uprave imamo u planu, u dogovoru s našim prijateljem i osobom koja nam stalno pomaže otkako smo preuzeli klub, gospodinom Mirkom Hesom, nadograditi i proširiti zaštitnu ogradu iza golova, te na nju postaviti zaštitnu mrežu, a također je u planu da nam on ispred njegove tvrtke osigura, izradi dva prijenosna 5 metarska gola koja bi koristili za treninge seniorske momčadi. - Nastavio je o budućim planovima dopredsjednik, gospodin Romac.

Svi planovi za daljnji razvoj samog kluba i infrastrukture, a pogotovo velika podrška koju Uprava dobiva, plod je njenog rada i truda posljednjih nekoliko mjeseci, tako ne treba čuditi niti obećanje gospodina Hesa o izradi zaštitne mreže i prijenosnih golova za trening.

Umjesto krava koje taj teren koriste za ispašu, na njemu će ubrzo trenirati naša djeca i seniori!

- Ukoliko uspijemo osigurati prijenosne golove, više vremena posvetiti ćemo pripremi pomoćnog terena kako bi omogućili vrhunske uvjete za trening naše djece i seniorske momčadi i sačuvali glavni teren. Prostora za tako nešto imamo, na njemu za sada krave idu na ispašu, no planovi za pomoćni teren postoje i njima ćemo u narednom vremenu posvetiti više vremena. - Otkriva Ivan Romac, dopredsjenik i član Izvršnog odbora NK Sloge.

Vrlo aktivna i uspješna Uprava koja ima dobar smjer i zacrtan pravac kojim ide s klubom čiju su seniorsku momčad u posljednje vrijeme počeli pratiti sve bolji rezultati, ali i sve veći broj publike, ima mnoge planove na kojima želi raditi i privlačiti djecu i mlade pod okrilje kluba.

U klubu i oko njega kroz organiziranu školu nogometa želimo okupiti što veći broj djece!

Kako najavljuju u Upravi, postoje i planovi za pokretanje škole nogometa unutar kluba.

- U klubu već rade pioniri i kadeti vrlo uspješno pod vodstvom trenera Marka Miladinovića, dok s golmanima u klubu, od seniorskih i svih mlađih uzrasta, radi licencirani UEFA trener Goran Polgar, no naš je plan, ukoliko ne uspijemo doći do dovoljnog broja djece u našem selu, pokušati s djecom iz susjednih sela u našoj Općini, te pokrenuti školu nogometa za djecu do 10 godina starosti. - Otkrio je planove za rad s najmlađima dopredsjednik Romac.

- Kako bi uopće mogli kvalitetno raditi, a pogotovo se to odnosi na rad s djecom i mladima, svjesni smo da moramo imati kvalitetnu infrastrukturu i prateće sadržaje, tako da je plan i stajalište nas u Upravi, da poradimo na prostoru koji nas okružuje. Naše selo i mještani dali su nam svoju potporu, prate nas i vjeruju, tako da ćemo i mi našem selu vrlo brzo urediti park pokraj nogometnog igrališta, proširiti ćemo dječje igrališe, a plan je i montirati novu ogradu oko nogometnog terena, te do kraja urediti stazu oko nogometnog terena. Mišljenja smo da ćemo s tim potezima privući još veći broj ljudi oko kluba. - Zaključio je Romac!

Klub najavljuje nove planove i radove koji će poboljšati uvjete u sredini u kojoj žive i rade!

Iz Uprave kluba poručuju kako svi njihovi planovi, sav trud i zalaganje, vode k jednom zajedničkom cilju, a taj je kako bi jednog dana imali odlične uvjete i omogućili prije svega zdravo i kvalitetno odrastanje djeci i mladima, te druženje i zabavu za sve kroz nogomet, sport i rekreaciju pod okriljem kluba, te tako bili jedna zdrava institucija koja će pružati podršku, i od koje će svi u njihovoj maloj sredini imati obostrane koristi!

358 views0 comments